Miro Vilím

14.09.2023

Mercedes-Benz

Niet nad osobnú skúsenosť a preto neváhajte a využite možnosť spoznať elektrické modely od značky Mercedes-EQ naživo.


Hoci si vozidlá s elektrickým pohonom aj na slovenskom trhu získavajú čoraz väčšiu popularitu, neustále zaznieva hlučná kritika elektro-mobility. Veľa z tých negatívnych názorov vychádza z nedostatku praktických skúseností s elektrickými vozidlami. Áno, elektrické autá stále nie sú pre každého, ale oproti tým so spaľovacími motormi majú niekoľko výhod: jednoduchšia konštrukcia pohonu a s tým spojený nenáročný servis, výnimočný akustický a jazdný komfort a ešte stále nižšie náklady na prevádzku. Nevýhody? Relatívne vyššia obstarávacia cena a rýchly technologický vývoj, ktorý má za následok rýchlejšie morálne starnutie aktuálnej techniky.  

Mercedes-Benz si pre zvedavcov pripravil EQ Roadshow 2023, ktorá navštívi dve zaujímavé podujatia a širokej verejnosti v rámci nich predstaví svoje elektrické modely a predstaví tak svoje riešenia trvalo udržateľnej mobility budúcnosti. Podujatie prinesie informácie o širokej ponuke výnimočných elektrických vozidiel z portfólia Mercedes-EQ, pričom záujemcovia si môžu jednotlivé vozidlá vyskúšať počas testovacích jázd.

Septembrová EQ Roadshow 2023 navštívi jazdecké preteky svetového pohára FEI World Cup, ktoré sa konajú od štvrtka 14. do nedele 17. septembra v známom športovom areáli x-bionic® sphere v Šamoríne. Záujemcovia nájdu vozidlá na vyhradenom parkovisku pred bránou do areálu x-bionic® sphere.

Druhú lokalitu EQ Roadshow 2023 môžu záujemcovia navštíviť o dva týždne neskôr — počas gastronomického podujatia plného lásky k jedlu GastroLove v Piešťanoch, ktoré sa bude konať v dňoch 28. a 29. septembra.

Mercedes-Benz EQ Roadshow 2023

Na oboch podujatiach sa bude možné osobne zoznámiť s pestrou ponukou elektrických vozidiel, ktorá obsahuje šesť najmodernejších modelov z rôznych tried od biznis sedanu EQE, cez luxusnú limuzínu EQS, až po veľkopriestorové vozidlo EQV. Takisto spoznajú priestranné modely EQE SUV a EQS SUV, ako aj praktickú novinku EQT.

Mercedes-Benz EQ Roadshow 2023

Slovenské zastúpenie značky Mercedes-Benz zároveň v tomto období pripravilo pre elektrické modely EQA, EQB, EQC, EQE sedan, EQE SUV, EQS sedan a EQS SUV príťažlivú „nabitú“ ponuku. Tá obsahuje povinné zákonné aj havarijné poistenie na 2 roky v cene vozidla, Flexibilny systém nabíjania Pro v hodnote takmer 890 eur v cene vozidla ako aj zvýhodnené financovanie. Viac o tejto akcii sa návštevníci dozvedia priamo počas EQ Roadshow 2023.

Zdroj: Mercedes-Benz Slovakia, spracoval: Miro Vilím


Podobné články

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC

Mercedes predstavil v rámci podujatia IAA Mobility 2021 niekoľko zásadných noviniek. Popri novom EQE a prvom elektrickom Maybachu je to aj úplne prvé elektrické AMG.

Mercedes EQA 250

Model EQA predstavuje vstupnú bránu do sveta elektrických modelov značky Mercedes-EQ a jej základná verzia EQA 250 nám robila spoločnosť v týždňovom teste, nielen na slovenských cestách. 

Audi S1 Hoonitron

Vianoce sa blížia a Audi pre svoju novú mediálnu hviezdu pripravilo nádherný darček.

BMW iX M60

Automobilka BMW dnes oficiálne predstavuje svoju technologickú vlajkovú loď, tretiu a zatiaľ najvýkonnejšiu verziu plne elektrického modelu iX.

Mercedes EQB 350 4MATIC

EQB od značky Mercedes-EQ je ďalším plne elektrickým modelom zo Stuttgartu a zároveň druhým modelom, ktorý automobilka označuje prívlastkom kompaktný.

Audi e-tron S Sportback

Prvým sériovo vyrábaným a v Európe predávaným elektromobilom s tromi motormi je Audi e-tron S. Verzia Sportback nám robila spoločnosť v týždňovom teste a prekvapila vo viacerých ohľadoch.

Mercedes EQS SUV – Najvyššia trieda elektrického SUV

Nové SUV od značky Mercedes-EQ je po liftbacku EQS a limuzíne EQE tretím modelom postaveným na modulárnej elektrickej platforme pre luxusné vozidlá a prvým luxusným elektrickým SUV, ktoré ponúka miesto pre sedem cestujúcich.

Mercedes EQB 350 4MATIC – Tichý spoločník

Je funkčná elektro mobilita osvietenstvom v doprave? Bude tento evolučný stupienok aj niečím ako revolúcia? Ak áno, bude dostatočne aplikovateľná v každom kúte civilizovaného sveta? Odpoveď,  či je elektrina ten správny alternatívny krok nám ukáže až čas.  

BMW iX M60 – Prvá jazda

Základné dáta z technickej špecifikácie sú skutočne pôsobivé. Systémový výkon dosahuje hodnotu 455 kW (619 koní), maximálna hodnota krútiaceho momentu je až 1.100 Nm, zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá len 3,8 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaných 250 km/h.

Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC SUV – Prvá jazda

Prvé stovky kilometrov za volantom najväčšieho elektrického SUV značky Mercedes-Benz nás presvedčili o tom, že elektrický pohon je aj v modeloch SUV podstatným prvkom zvyšujúcim úroveň pohodlia.