Amy Zaťková

21.03.2023

Ford

Tento príbeh napíše sám život, slečna Lexie Alford a nový, plne elektrický Ford Explorer, ktorý má byť jedným z pilierov predajov európskeho Fordu.


Svet sa mení priamo pred našimi očami. Ľudia neustále bažia po pozitívnych možnostiach a senzáciách, ktoré ponúkajú inšpiratívne zážitky. Táto ľudská túžba tu bola od nepamäti. Cesta okolo sveta je výzvou aj v dnešnej modernej dobe, presne tak, ako to bolo za čias Julesa Verna, alebo Alohy Wanderwellovej.

Inšpiratívnym  príbehom bude aj cesta okolo sveta mladučkej Lexie Alfordovej, v online svete známej ako @lexielimitless, ktorá sa na novučkom, plne elektrickom Forde Explorer vydá po stopách Alohy  Wanderwellovej. Koncom roka povedie Lexie expedíciu okolo sveta, pri ktorej bude prekonávať viac či menej očakávané nástrahy, spoznávať nové kultúry a navštívi mimoriadne krásy a to všetko bezEmisne (presnejšie, bez lokálnych emisií).

Pred vyše 100 rokmi sa Aloha Wanderwellová stala prvou ženou, ktorá prešla autom okolo sveta. Jedným zo sponzorov tejto dobrodružnej cesty bola spoločnosť Ford Motor Company, vďaka čomu sa jej vo vozidle Ford Model T podarilo vytvoriť rekord. Navštívila 43 krajín, a to začala svoju dobrodružnú cestu len ako 16 ročná! Takéto famózne dobrodružstvo by sme dnes nazvali skôr ako ...nezodpovedné.

Čo spája Alohu a Lexie okrem Fordu? Odvaha, túžba po spoznávaní nových krás nášho sveta a posúvanie hraníc možné. A cesta okolo sveta s elektromobilom bude takmer rovnako dobrodružná ako vo Forde Model T.

 

 

Ford Explorer EV

„Príbeh Alohy Wanderwellovej je inšpiráciou predovšetkým pre ženy cestovateľky, v skutočnosti však povzbudzuje všetkých bez rozdielu, aby posúvali svoje hranice a skúmali nové miesta,“ povedala Lexie Alfordová. „Teším sa, že môžem vyraziť po stopách pneumatík tejto legendárnej priekopníčky a pritom ukázať, ako môže vyzerať elektrická budúcnosť cestovania po súši. Čakajú ma mnohé prekážky a nástrahy, ale to k zábave z cestovania patrí. Všetko to budem zaznamenávať online!“

Aloha Wanderwell a Ford Model TAloha Wanderwell (vpravo) a Ford Model T

Ford Explorer EVLexie Alford a Ford Explorer

Nový futuristický crossover Explorer dnes zažil svoju svetovú premiéru. Plne elektrický Explorer s dizajnom ako z budúcnosti vychádza zo svojich koreňov a spája nemeckú techniku s výrazným americkým štýlom. Ford Explorer ako 5 miestny „delegát“ pre rodinné výlety a dobrodružstvá sa bude vyrábať v Kolíne a vďaka spolupráci s automobilkou Volkswagen bude postavený na jej elektrickej platforme MEB. Dizajn exteriéru a architektúra interiéru je však čistokrný Ford. 

Ford Explorer EV

Prináša množstvo inteligentných technológií a šikovných nápadov, ktoré pomáhajú vodičom a cestujúcim zostať pripojení a cítiť sa pri svojich dobrodružstvách pohodlne. Medzi zásadné novinky patrí nadrozmerná (15 palcová) ergonomicky nastaviteľná dotyková obrazovka, za ktorou sa môže ukrývať tajná uzamykateľná skrinka. Ďalej ponúka obrovskú priehradku vpredu a špičkovú konektivitu umožňujúcu bezdrôtové pripojenie viacerých smartfónov.

Ford Explorer EV

K tomu všetkému sa pridávajú elektrické pohonné jednotky známe z modelov rodiny ID., nabitie batérie z 10 do 80 percent by malo prebehnúť už za 25 minút. Základná cena vozidla s dĺžkou 4,46 metra by mala štartovať pod sumou 45.000,- EUR. 

Ford Explorer EV

Explorer je prvým z vlny nových inovatívnych elektrických vozidiel značky Ford a otvára cestu k úplnému pretransformovaniu značky Ford v Európe.

Ford Explorer EV

Aj vďaka spolupráci s mladou cestovateľkou automobilka zintenzívňuje svoje úsilie, aby sa postavila do čela revolučnej elektromobility.

Ford Explorer EV

My, Lexie a novému elektrickému Fordu Explorer držíme palce, prajeme im veľa šťastných kilometrov, tonu zážitkov a určite ich občas budeme „stalkovať“ na sociálnych sieťach a zisťovať ako sa im počas cesty okolo sveta darí.

Autor: Amy Zaťková, Zdroj: Ford


Podobné články

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC

Mercedes predstavil v rámci podujatia IAA Mobility 2021 niekoľko zásadných noviniek. Popri novom EQE a prvom elektrickom Maybachu je to aj úplne prvé elektrické AMG.

Mercedes EQA 250

Model EQA predstavuje vstupnú bránu do sveta elektrických modelov značky Mercedes-EQ a jej základná verzia EQA 250 nám robila spoločnosť v týždňovom teste, nielen na slovenských cestách. 

Audi S1 Hoonitron

Vianoce sa blížia a Audi pre svoju novú mediálnu hviezdu pripravilo nádherný darček.

BMW iX M60

Automobilka BMW dnes oficiálne predstavuje svoju technologickú vlajkovú loď, tretiu a zatiaľ najvýkonnejšiu verziu plne elektrického modelu iX.

Mercedes EQB 350 4MATIC

EQB od značky Mercedes-EQ je ďalším plne elektrickým modelom zo Stuttgartu a zároveň druhým modelom, ktorý automobilka označuje prívlastkom kompaktný.

Audi e-tron S Sportback

Prvým sériovo vyrábaným a v Európe predávaným elektromobilom s tromi motormi je Audi e-tron S. Verzia Sportback nám robila spoločnosť v týždňovom teste a prekvapila vo viacerých ohľadoch.

Mercedes EQS SUV – Najvyššia trieda elektrického SUV

Nové SUV od značky Mercedes-EQ je po liftbacku EQS a limuzíne EQE tretím modelom postaveným na modulárnej elektrickej platforme pre luxusné vozidlá a prvým luxusným elektrickým SUV, ktoré ponúka miesto pre sedem cestujúcich.

Mercedes EQB 350 4MATIC – Tichý spoločník

Je funkčná elektro mobilita osvietenstvom v doprave? Bude tento evolučný stupienok aj niečím ako revolúcia? Ak áno, bude dostatočne aplikovateľná v každom kúte civilizovaného sveta? Odpoveď,  či je elektrina ten správny alternatívny krok nám ukáže až čas.  

BMW iX M60 – Prvá jazda

Základné dáta z technickej špecifikácie sú skutočne pôsobivé. Systémový výkon dosahuje hodnotu 455 kW (619 koní), maximálna hodnota krútiaceho momentu je až 1.100 Nm, zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá len 3,8 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaných 250 km/h.

Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC SUV – Prvá jazda

Prvé stovky kilometrov za volantom najväčšieho elektrického SUV značky Mercedes-Benz nás presvedčili o tom, že elektrický pohon je aj v modeloch SUV podstatným prvkom zvyšujúcim úroveň pohodlia.