Mercedes-Benz 600 (W 100) - Veľký Mercedes

Veľké limuzíny značky Mercedes sú akosi samozrejme považované za tie najlepšie na svete. Základom pre toto presvedčenie sa stal už v roku 1963 „Veľký“ Mercedes, ktorý tento rok oslavuje svoje okrúhle výročie.

BMW M3 Competition Touring M xDrive

Dočkali sme sa! Rok 2022 bol rokom veľkých výročí a jedným z nich bolo 50. výročie M GmbH, športovej divízie BMW. Bavorská automobilka potešila predstavením hneď niekoľkých noviniek nielen seba, ale predovšetkým svojich fanúšikov a zákazníkov.  

Audi Sport - R8 GT, TT RS, RS 3 a RS Q3

Audi Sport GmbH predstavilo v roku 2022 niekoľko špeciálnych edícií svojich najvýkonnejších modelov. A hoci je to na prvý pohľad dôvod k jazdeckej radosti, každá z nich so sebou prináša trpkú príchuť. 

Volkswagen Touareg - 20 rokov s nami

Prvá generácia modelu Touareg uvedená v roku 2002 predstavovala vstup automobilky do úplne nového segmentu prémiových SUV. Podvozková platforma bola vyvíjaná v spolupráci s vtedy ešte samostatnou značkou Porsche a v predĺženej verzii poslúžila ako základ aj pre prvú generáciu Audi Q7.   

BMW M4 Convertible a BMW M8 Convertible

Dvojicu mníchovských kabrioletov by sme v reči čísiel mohli popísať veľmi jednoducho. Štrnásť valcov, 7,4 litra objemu, štyri turbá, 1.135 koní a 1.400 Nm rozdelených na dve autá a celkom 3.930 kilogramov hmotnosti.

Volkswagen Phaeton D2

Presne pred dvadsiatimi rokmi značka Volkswagen uviedla na trh svoju prvú luxusnú limuzínu. A napriek tomu, že nástupca modelu Phaeton už bol hotový, do výroby sa kvôli orientácii značky smerom k elektromobilite nedostal. Bola by druhá generácia úspešnejšia ako prvá?

Volkswagen R Days – Golf R

Slovenský importér vozidiel značky Volkswagen si pre nás v Bachledovej doline a jej okolí pripravil dva dni plné programu s tými najrýchlejšími a najlepšími vozidlami zo svojho portfólia. Ako už názov eventu napovedá, pred elektrinou dostali prednosť výkonné benzínové motory.

BMW M4 Competition xDrive - Drift Report

BMW M4 Competition xDrive. Žiadne iné auto vám neponúkne toľko možností, ako jazdiť dverami napred. Vyskúšali sme ich všetky. Pre vedecké účely. Pre vás.

Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ Edition 1

Apríl 2022. Mercedes-AMG práve uvádza na európske trhy svoje doposiaľ najvýkonnejšie auto, ktoré je zároveň prvým plug-in hybridom športovej divízie z Affalterbachu.

Just4fun – Ateca, Formentor, GR Yaris, T-Roc R a T-Roc Cabrio

Autá sú pre nás viac ako dopravné prostriedky na cestu z jedného miesta na druhé. Hľadáme v nich zábavu, ale niekedy aj oddych od každodenných povinností. Dokážeme sa tešiť z jazdy aj na tých bežných autách, v tomto článku však obyčajné autá nehľadajte.