Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II – Zlatá éra DTM

Nebojíš sa? Moja okamžitá odpoveď znela „Ale áno, samozrejme...“ a tak zostalo pri pôvodnej dohode, jazdné dojmy budú tentoraz zo sedadla spolujazdca.

Mercedes-Benz 600 (W 100) - Veľký Mercedes

Veľké limuzíny značky Mercedes sú akosi samozrejme považované za tie najlepšie na svete. Základom pre toto presvedčenie sa stal už v roku 1963 „Veľký“ Mercedes, ktorý tento rok oslavuje svoje okrúhle výročie.

BMW M3 Competition Touring M xDrive

Dočkali sme sa! Rok 2022 bol rokom veľkých výročí a jedným z nich bolo 50. výročie M GmbH, športovej divízie BMW. Bavorská automobilka potešila predstavením hneď niekoľkých noviniek nielen seba, ale predovšetkým svojich fanúšikov a zákazníkov.  

Audi Sport - R8 GT, TT RS, RS 3 a RS Q3

Audi Sport GmbH predstavilo v roku 2022 niekoľko špeciálnych edícií svojich najvýkonnejších modelov. A hoci je to na prvý pohľad dôvod k jazdeckej radosti, každá z nich so sebou prináša trpkú príchuť. 

Volkswagen Touareg - 20 rokov s nami

Prvá generácia modelu Touareg uvedená v roku 2002 predstavovala vstup automobilky do úplne nového segmentu prémiových SUV. Podvozková platforma bola vyvíjaná v spolupráci s vtedy ešte samostatnou značkou Porsche a v predĺženej verzii poslúžila ako základ aj pre prvú generáciu Audi Q7.   

BMW M4 Convertible a BMW M8 Convertible

Dvojicu mníchovských kabrioletov by sme v reči čísiel mohli popísať veľmi jednoducho. Štrnásť valcov, 7,4 litra objemu, štyri turbá, 1.135 koní a 1.400 Nm rozdelených na dve autá a celkom 3.930 kilogramov hmotnosti.

Volkswagen Phaeton D2

Presne pred dvadsiatimi rokmi značka Volkswagen uviedla na trh svoju prvú luxusnú limuzínu. A napriek tomu, že nástupca modelu Phaeton už bol hotový, do výroby sa kvôli orientácii značky smerom k elektromobilite nedostal. Bola by druhá generácia úspešnejšia ako prvá?

Volkswagen R Days – Golf R

Slovenský importér vozidiel značky Volkswagen si pre nás v Bachledovej doline a jej okolí pripravil dva dni plné programu s tými najrýchlejšími a najlepšími vozidlami zo svojho portfólia. Ako už názov eventu napovedá, pred elektrinou dostali prednosť výkonné benzínové motory.

BMW M4 Competition xDrive - Drift Report

BMW M4 Competition xDrive. Žiadne iné auto vám neponúkne toľko možností, ako jazdiť dverami napred. Vyskúšali sme ich všetky. Pre vedecké účely. Pre vás.