Miro Vilím

18.05.2023

MINI

Všetko na čo ste u MINI John Cooper Works zvyknutí, mínus automat, plus manuálna šesťstupňová prevodovka a tri pedále.


S výkonom 231 koní je MINI JCW tým najvýkonnejším malým ostrým hatchbackom s pohonom prednej nápravy. Osemstupňovú automatickú prevodovku nahrádza v edícii 1to6 manuálna šesťstupňová prevodovka.

Pohon predných kolies aj naďalej zabezpečuje osvedčený dvojlitrový turbomotor s výkonom 170 kW (231 koní) dosahovaným v rozsahu od 5200 do 6200 otáčok za minútu. Maximálna hodnota krútiaceho momentu 320 Nm je k dispozícii v rozsahu od 1450 do 4800 ot/min.

Napriek priaznivejšej výkonovej hmotnosti (7,3 vs. 7,4 kg/kW) je MINI JCW s manuálnou prevodovkou vážiace 1.235 kg (DIN, automat +30 kg) o máličko pomalšie ako verzia s automatickou osemstupňovou prevodovkou.

MINI JCW 1to6

Zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá verzii s automatom 6,1 sekundy, verzia s manuálnou prevodovkou má udávané zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 6,3 sekundy. Pružné zrýchlenie z rýchlosti 80 km/h na rýchlosť 120 km/h na piatom prevodovom stupni trvá len 5,7 sekundy. Maximálna rýchlosť je 246 km/h (pre obidve verzie prevodovky).

MINI JCW 1to6

MINI John Cooper Works v edícii 1to6 bude k dispozícii od septembra 2023 výlučne v čiernej farbe, postavený na čiernych osemnásťpalcových kolesách so strieborno-šedým "rýchlym" pruhom a ďaľšími detailmi upozorňujúcim, že ide o špeciálnu edíciu. Limitovaný počet 999 kusov je určený pre trhy v Európe, USA, Kanade a Mexiku.  

MINI JCW 1to6

Svetová premiéra limitovanej edície sa uskutoční už 20. mája 2023 na 24-hodinových pretekoch na Nürburgringu. MINI John Cooper Works edície 1to6 sa s nevyhnutnými pretekárskymi úpravami (ale a manuálnou prevodovkou!) zúčastní slávnej dvadsaťštyrihodinovky s tímom Bulldog Racing.

Autor: Miro Vilím, Zdroj: MINI


Podobné články

Nová Škoda Kodiaq RS

V januári sme už vedeli, že nová Škoda Kodiaq dostane namiesto naftového biturba benzínový motor 2,0 TSI. Automobilka však nevyslyšala naše volanie po výkone tristo koní a v apríli oficiálne potvrdila benzínový dvojliter s výkonom „len“ 245 koní. Sklamanie? Zisťovali sme to vo francúzskych Alpách.

Porsche 718 Cayman GT4 RS

Prečo ste GT4 RS postavili až teraz? Andreas Preuninger, šéf vývoja GT modelov Porsche odpovedal, že práve teraz nastala tá správna chvíľa.

Toyota GRMN Yaris a GR GT3 Concept

Toyota predstavila na podujatí Tokyo Auto Salon 2022 dve horúce novinky, ktoré potešia všetkých petrolistov. 

Gordon Murray Automotive T.33

Tvorca legendárneho McLarenu F1, Gordon Murray, dnes predstavuje svoj druhý superšport pod vlastnou značkou. Po modeloch T.50 a T.50s Niki Lauda ide opäť o vozidlo poháňané dvanásťvalcovým atmosféricky plneným motorom.

TOP 5 pre rok 2022 – BMW M240i xDrive

Minulý rok nám predstavil veľké množstvo športových áut nielen v tých najvyšších priečkach automobilového reťazca, ale aj v kompaktnej triede, ktorá je cenovo prístupnejšia širšiemu okruhu fanúšikov.

Nový T-Roc R s rodinou – Bestseller ešte lepší

Volkswagen T-Roc sa po svojom uvedení na trh v roku 2017 stal mimoriadne úspešným modelom. Celosvetovo sa ho predalo viac ako 1 milión kusov, na slovenskom trhu to bolo takmer 4000 exemplárov.

JOKER pre rok 2022 – Toyota GR86

V predchádzajúcich článkoch sme vám postupne predstavili päť noviniek, ktorých uvedenie na slovenský trh s veľkou radosťou očakávame v tomto roku.

Jeep Easter Safari 2022

Veľkonočné Jeep Safari pokračuje vo svojej dlhoročnej tradícii predstavením siedmich nových konceptov, päť z nich je priamo od automobilky Jeep a dva má na svedomí divízia Jeep Perfromance Parts by Mopar (JPP).

Honda Civic Type R 2023

Nová Honda Civic Type R ako posledný model japonskej automobilky s výlučne spaľovacím motorom na európskom trhu pozná svoju oficiálnu cenu. Očakávali sme, že to nebude lacné, ale aj tak je cenovka brutálna, rovnako ako výkony najlpšieho ostrého hatchbacku s pohonom predných kolies. 

Značka CUPRA v roku 2022 zvýšila predaj na Slovensku o 99 percent, kráľom je Formentor

Mnohým sa zdal nápad, postaviť v rámci automobilky SEAT novú samostatnú značku, odsúdený na neúspech. Opak je pravdou.