Miro Vilím

19.08.2022

Porsche

Porsche sa po vynútenej dvojročnej prestávke vracia s podujatím Porsche Fans Family Day. V sobotu dňa 10.9.2022 od 10:00 hod. sa na Bratislavskom hrade uskutoční už 5. stretnutie majiteľov a fanúšikov značky Porsche.     


Majitelia vozidiel Porsche sa na podujatie s ohľadom na obmedzenú (a takmer už naplnenú) kapacitu museli registrovať, pre fanúšikov a verejnosť je však akcia otvorená a vstup je bezplatný.

Podujatie koncipované ako výstava je oslavou a poctou jednej z najprestížnejších a najrešpektovanejších automobilových značiek sveta. V priestoroch záhrad Bratislavského hradu budú mať návštevníci možnosť obdivovať a zblízka si poobzerať viac než sto skvelo udržiavaných automobilových skvostov. Každý bude mať priestor porozprávať sa s majiteľmi, pozrieť si autá detailne a samozrejme s každým sa aj odfotiť.

Aktuálne je registrovaných viac ako 120 automobilov, medzi nimi aj také skvosty ako Porsche 356 B, Porsche Carrera GT, Porsche 918 Spyder, ale aj limitované kúsky 911 Speedster generácie 991.2 a 911 GT2 RS (991.2). V rámci horúcich noviniek sa predstaví aj model Porsche 718 Cayman GT4 RS.

Porsche Fans Family Day 2022

Akcia je určená pre majiteľov akýchkoľvek typov a modelov značky Porsche. Nakoľko značka si renomé vybudovala primárne ako výrobca športových áut, dôraz a väčší priestor pochopiteľne dostanú športové modely, ktoré značku formovali a definovali. Súčasťou stretnutia bude aj súťaž krásy. Kvalitu stavu a exkluzivitu športových modelov bude hodnotiť odborná komisia, ktorá v až 9 rôznych kategóriách určí najkrajšie autá stretnutia.

Porsche Fans Family Day 2022

Ako už názov podujatia naznačuje, vítaní sú nielen dospelí návštevníci, ale aj rodiny vrátane najmenších fanúšikov značky. Organizátori pre deti pripravili drobné kvízy a hry, pohodovú atmosféru podujatia bude dotvárať oddychová zóna a možnosť občerstvenia. Súčasťou programu budú moderované rozhovory so známymi osobnosťami z automotive prostredia.

Porsche Fans Family Day 2022

Ako nám zakladateľ Porsche Fans Slovakia Lukáš Turčina v jednom z predchádzajúcich rozhovorov prezradil, medzičasom už tradičné miesto konania podujatia odkazuje na miesto vzniku Porsche Fans Slovakia. Tento klub vznikol v Bratislave v jednej kaviarni pod Bratislavským hradom, takže konanie každoročných stretnutí práve tu je takým malým návratom k začiatkom. Bratislavský hrad je nielen najreprezentatívnejším možným miestom, ale zároveň je skvelo prístupný aj pre fanúšikov značky.

Porsche Fans Family Day 2022

Klub Porsche Fans Slovakia totiž nevznikol ako uzavretá spoločnosť určená výlučne pre majiteľov, ale ako otvorená skupina vítajúca aj priaznivcov značky. Organizátori veria, že práve sprístupnením takéhoto podujatia pre verejnosť môžu vzniknúť nové príležitosti ako rozvíjať vzťah k značke Porsche a budovať komunitu.  

Porsche Fans Family Day 2022

Prijmite teda pozvanie organizátora, vidíme sa už 10. septembra 2022 na Hrade!

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Porsche Fans Slovakia, fotografie sú z podujatia Porsche Fans Family Day 2019

 


Podobné články

Nová Škoda Kodiaq RS

V januári sme už vedeli, že nová Škoda Kodiaq dostane namiesto naftového biturba benzínový motor 2,0 TSI. Automobilka však nevyslyšala naše volanie po výkone tristo koní a v apríli oficiálne potvrdila benzínový dvojliter s výkonom „len“ 245 koní. Sklamanie? Zisťovali sme to vo francúzskych Alpách.

Porsche 718 Cayman GT4 RS

Prečo ste GT4 RS postavili až teraz? Andreas Preuninger, šéf vývoja GT modelov Porsche odpovedal, že práve teraz nastala tá správna chvíľa.

Toyota GRMN Yaris a GR GT3 Concept

Toyota predstavila na podujatí Tokyo Auto Salon 2022 dve horúce novinky, ktoré potešia všetkých petrolistov. 

Gordon Murray Automotive T.33

Tvorca legendárneho McLarenu F1, Gordon Murray, dnes predstavuje svoj druhý superšport pod vlastnou značkou. Po modeloch T.50 a T.50s Niki Lauda ide opäť o vozidlo poháňané dvanásťvalcovým atmosféricky plneným motorom.

TOP 5 pre rok 2022 – BMW M240i xDrive

Minulý rok nám predstavil veľké množstvo športových áut nielen v tých najvyšších priečkach automobilového reťazca, ale aj v kompaktnej triede, ktorá je cenovo prístupnejšia širšiemu okruhu fanúšikov.

Nový T-Roc R s rodinou – Bestseller ešte lepší

Volkswagen T-Roc sa po svojom uvedení na trh v roku 2017 stal mimoriadne úspešným modelom. Celosvetovo sa ho predalo viac ako 1 milión kusov, na slovenskom trhu to bolo takmer 4000 exemplárov.

JOKER pre rok 2022 – Toyota GR86

V predchádzajúcich článkoch sme vám postupne predstavili päť noviniek, ktorých uvedenie na slovenský trh s veľkou radosťou očakávame v tomto roku.

Jeep Easter Safari 2022

Veľkonočné Jeep Safari pokračuje vo svojej dlhoročnej tradícii predstavením siedmich nových konceptov, päť z nich je priamo od automobilky Jeep a dva má na svedomí divízia Jeep Perfromance Parts by Mopar (JPP).

Honda Civic Type R 2023

Nová Honda Civic Type R ako posledný model japonskej automobilky s výlučne spaľovacím motorom na európskom trhu pozná svoju oficiálnu cenu. Očakávali sme, že to nebude lacné, ale aj tak je cenovka brutálna, rovnako ako výkony najlpšieho ostrého hatchbacku s pohonom predných kolies. 

Značka CUPRA v roku 2022 zvýšila predaj na Slovensku o 99 percent, kráľom je Formentor

Mnohým sa zdal nápad, postaviť v rámci automobilky SEAT novú samostatnú značku, odsúdený na neúspech. Opak je pravdou.