Miro Vilím

12.09.2023

Porsche

Porsche sa opäť vracia na Bratislavský hrad s podujatím Porsche Fans Family Day. V sobotu dňa 16.9.2022 od 10:00 hod. sa uskutoční už 6. stretnutie majiteľov a fanúšikov značky Porsche organizované slovenským klubom značky.   


Podujatie tento rok podporí aj slovenský importér značky, ktorý vystaví aj dych berúce športové modely RS: Porsche 911 GT3 RS a Porsche 718 Cayman GT4 RS. Tento rok je hlavný program podujatia zameraný na vozidlá 911 Turbo, zastúpenie by mali mať všetky generácie ikonického modelu. Špecialitou programu budú aj fabrické vozidlá automobilky Porsche aktuálnej generácie 992 vo farbách „Paint to sample“.

Organizátor akcie, Porsche Fans Slovakia je združenie nadšencov, ktorého počiatky siahajú až do roku 2016. V roku 2017 zorganizovalo prvé stretnutie majiteľov športových vozidiel, kde sa predstavilo viac ako 60 vozidiel. Odvtedy sa členská základňa rozrástla na úctyhodných 400 neformálnych členov, čo jasne ukazuje na obľubu, ktorú Porsche Fans Slovakia a vozidlá Porsche zaznamenali v stredoeurópskej komunite automobilových nadšencov. Porsche Fans Slovakia nie je len o stretnutiach, ale aj o komunite, ktorá sa spája okolo tejto legendárnej značky.

Aktivity Porsche Fans Slovakia nekončia iba pri organizovaní tohto prestížneho medzinárodného stretnutia. V rámci svojej činnosti pravidelne organizuje aj „Cars and coffee“ stretnutia, kde sa nadšenci môžu stretávať, vymieňať skúsenosti a obdivovať tieto špičkové športové autá. Okrem toho združenie poskytuje svojim členom poradenstvo a podporu pri predaji a nákupe vozidiel, čím vytvára skutočnú komunitu pre všetkých, ktorí zdieľajú vášeň pre Porsche.

Porsche Fans Family Day 2023

Združenie Porsche Fans Slovakia je tiež známe organizovaním výletov s vozidlami Porsche, čo umožňuje majiteľom túlať sa krásnou krajinou v spoločnosti rovnako nadšených Porsche milovníkov.

Porsche Fans Family Day 2022

V tomto roku sa očakáva ešte väčšia účasť a väčší záujem fanúšikov o túto prestížnu značku. Medzinárodné stretnutie športových vozidiel Porsche je jedinečnou príležitosťou pre všetkých, ktorí túžia vidieť tieto majstrovské diela naživo a stretnúť sa s rovnako nadšenými jednotlivcami.

Porsche Fans Family Day 2022

Porsche Fans Family Day má rodinný deň nielen v názve. Aj v programe myslíme na tých najmenších – pripravené sú pre nich rôzne súťaže a kvízy o milé ceny. Nebude chýbať ani top zmrzlináreň Koun, ktorá určite spraví radosť všetkým vekovým kategóriám.

Porsche Fans Family Day 2023

Program pre deti a ich rodičov bude dotvárať aj prezentácia Duálnej akadémie, ktorá ponúka množstvo atraktívnych študijných programov pre milovníkov automobilovej techniky. Ak nechcete v sobotu variť, určite nemusíte. O skvelý kulinársky zážitok sa postará kvalitná Gastro zóna: Salaš Sobotišťan so šéfkuchárom Danielom Hrivňákom, káva Goppiona a už spomínaná zmrzlina Koun.

Porsche Fans Family Day 2022

Veríme, že nám opäť aj tento rok vyjde počasie a 6. Ročník Porsche Fans Family Day bude ešte úspešnejší ako tie predchádzajúce. Tešíme sa na všetkých návštevníkov! 

Zdroj: www.porschefans.sk

P.S.: Celú galériu z minulého roka nájdete priamo na stránke www.porschefans.sk.


Podobné články

Nová Škoda Kodiaq RS

V januári sme už vedeli, že nová Škoda Kodiaq dostane namiesto naftového biturba benzínový motor 2,0 TSI. Automobilka však nevyslyšala naše volanie po výkone tristo koní a v apríli oficiálne potvrdila benzínový dvojliter s výkonom „len“ 245 koní. Sklamanie? Zisťovali sme to vo francúzskych Alpách.

Porsche 718 Cayman GT4 RS

Prečo ste GT4 RS postavili až teraz? Andreas Preuninger, šéf vývoja GT modelov Porsche odpovedal, že práve teraz nastala tá správna chvíľa.

Toyota GRMN Yaris a GR GT3 Concept

Toyota predstavila na podujatí Tokyo Auto Salon 2022 dve horúce novinky, ktoré potešia všetkých petrolistov. 

Gordon Murray Automotive T.33

Tvorca legendárneho McLarenu F1, Gordon Murray, dnes predstavuje svoj druhý superšport pod vlastnou značkou. Po modeloch T.50 a T.50s Niki Lauda ide opäť o vozidlo poháňané dvanásťvalcovým atmosféricky plneným motorom.

TOP 5 pre rok 2022 – BMW M240i xDrive

Minulý rok nám predstavil veľké množstvo športových áut nielen v tých najvyšších priečkach automobilového reťazca, ale aj v kompaktnej triede, ktorá je cenovo prístupnejšia širšiemu okruhu fanúšikov.

Nový T-Roc R s rodinou – Bestseller ešte lepší

Volkswagen T-Roc sa po svojom uvedení na trh v roku 2017 stal mimoriadne úspešným modelom. Celosvetovo sa ho predalo viac ako 1 milión kusov, na slovenskom trhu to bolo takmer 4000 exemplárov.

JOKER pre rok 2022 – Toyota GR86

V predchádzajúcich článkoch sme vám postupne predstavili päť noviniek, ktorých uvedenie na slovenský trh s veľkou radosťou očakávame v tomto roku.

Jeep Easter Safari 2022

Veľkonočné Jeep Safari pokračuje vo svojej dlhoročnej tradícii predstavením siedmich nových konceptov, päť z nich je priamo od automobilky Jeep a dva má na svedomí divízia Jeep Perfromance Parts by Mopar (JPP).

Honda Civic Type R 2023

Nová Honda Civic Type R ako posledný model japonskej automobilky s výlučne spaľovacím motorom na európskom trhu pozná svoju oficiálnu cenu. Očakávali sme, že to nebude lacné, ale aj tak je cenovka brutálna, rovnako ako výkony najlpšieho ostrého hatchbacku s pohonom predných kolies. 

Značka CUPRA v roku 2022 zvýšila predaj na Slovensku o 99 percent, kráľom je Formentor

Mnohým sa zdal nápad, postaviť v rámci automobilky SEAT novú samostatnú značku, odsúdený na neúspech. Opak je pravdou.