Renault Megane R.S. Ultime - Posledné benzínové R.S.

Renault predstavuje limitovanú edíciu svojho najlepšieho ostrého kompaktu. Renault Megane R.S. Ultime je posledným z radu modelov, ktorých história sa začala písať v roku 2003. Po dvadsiatich rokoch končí divízia Renault Sport s výrobou hot-hatchov so spaľovacími motormi.  

Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE

Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE je najvýkonnejšou luxusnou limuzínou všetkých čias. Nielen v rámci značky, ale absolútne. Systémový výkon dosahuje maximum 590 kW (802 koní) a systémové maximum krútiaceho momentu je dychberúcich 1.430 Nm (!).

Honda Civic Type R 2023

Nová Honda Civic Type R ako posledný model japonskej automobilky s výlučne spaľovacím motorom na európskom trhu pozná svoju oficiálnu cenu. Očakávali sme, že to nebude lacné, ale aj tak je cenovka brutálna, rovnako ako výkony najlpšieho ostrého hatchbacku s pohonom predných kolies. 

Audi RS 6 Avant performance a RS 7 Sportback performance

Osemvalcové top modely Audi dostali vyšší výkon a novú techniku, ktorá ďalej zlepšuje ich jazdné vlastnosti. Performance verzie RS 6 a RS 7 nahradia doterajšie základné modely a objednávať ich môžete od 8.12.2022 za ceny začínajúce na sume 135.000,- EUR.

Audi RS 3 performance edition

Toto nie je Sparta! No napriek tomu je číslovka 300 pre Audi RS 3 performance edition veľmi dôležitá. Audi vyrobí presne 300 kusov tejto performance verzie, hoci zatiaľ nešpecifikovalo v akom pomere karosárskych verzií. Logika veci hovorí o tom, že bude záležať na konkrétnych objednávkach zákazníkov.   

BMW M2 - Nová generácia

Druhá generácia BMW M2 predstavuje vstup do sveta najsilnejšieho písmena M a je zároveň posledným novým produktom BMW M GmbH s výlučne spaľovacím motorom bez akejkoľvek podpory elektriny.

BMW XM - Brutalosaurus Maximus

BMW XM je prvým plnokrvným modelom od BMW M GmbH s elekrifikovaným pohonom. Model XM je nielen ďalším kúskom v rámci tohtoročných osláv 50. výročia divízie M, ale po BMW M1 prvým samostatným modelom divízie. Bežnú verziu BMW nebude ponúkať, len výkonnú a výkonnejšiu.

Mercedes-AMG C 63 S E Performance ako hybrid

Nový Mercedes-AMG C 63 S E Performance síce prišiel o legendárny osemvalcový motor, ale ohromí výkonom podstatne prekonávajúcim predchodcu. Systémový výkon hybridného pohonného ústrojenstva predstavuje takmer neuveriteľných 500 kW (680 koní) a 1.020 Nm. To všetko v sedane (a kombi) strednej triedy!

Ford Mustang – Nová generácia

Siedma generácia ikony športových vozidiel z Ameriky zdieľa legendárne meno Mustang s elektrickým crossoverom a v najnovšej generácii dostala digitálny prístrojový panel. To podstatné však zostáva, aj nový Mustang má pod kapotou benzínový osemvalecmanuálnu prevodovku.

Volkswagen Golf R 20 Years a Nordschleife

Volkswagen Golf R vo výročnej edícii oslavujúcej 20 rokov divízie Volkswagen R GmbH, s Benjaminom Leuchterom za volantom, je najrýchlejším modelom R na legendárnej Nordschleife. Vďaka výkonu zvýšenému o 10 kW (13 koní) a balíku R-Performance, ktorý je súčasťou sériovej výbavy, zlepšil čas štandardného Golfu R o dobré 4 sekundy.