Volkswagen Amarok Style

... irónia a bulvár bokom, nadpis je myslený doslovne. Konečne máme v teste poriadne pracovné auto vhodné aj pre členov Slovenskej asociácie zlatokopov (pozn. autorky: a asi aj zlatokopiek). Však ste ani netušili, že takáto asociácia na Slovensku existuje?

CUPRA Formentor Tribe

CUPRA dala svetu Formentor a svet jej za to ďakuje. Pre mnohých to môže byť len ďalšie „celkom dobre“ vyzerajúce auto na cestách, ale pre mňa má Formentor svoj špecifický, výnimočný príbeh a určite nie som sama.

Audi RS 4 Avant Competition Plus – Čierna labuť

Teória čiernej labute je metaforou popisujúcou dôležité neočakávané udalosti, ktoré sa odchyľujú od bežne sa vyskytujúcich, majú nepredpokladané dôsledky a je náročné predvídať ich. Nový podvozok a ďalšie technické zmeny prekvapujúco transformovali nenápadné čierne kombi na jedno z najžiaducejších áut pre všetky príležitosti.

Mercedes EQS 580 SUV - Femme fatale

Zmysel elektromobility si primárne spájame s malými mestskými autami, ktorých dojazd bol určený do miest. A potom prišli veľké, silné a elektrické SUV-čka, ktorých dojazd sa dva krát vysmial tým malým mestským presúvadlám a v porovnaní s SUV tí drobci  vyzerajú ako by im tieklo mlieko po brade.

CUPRA Formentor VZ5 – Päťvalcová rozlúčka

Prvé informácie o päťvalcovom motore v modeli Formentor som zverejnil už v júni 2020. Mnohí vtedy pochybovali a tvrdili, že Audi si tento motor nechá výlučne pre seba.

Mercedes-Benz A 180 – Väčší luxus ako Sonderklasse

Najmenší Mercedes dostal minulý rok pár vizuálnych zmien, jemný technologický update a novú štruktúru ponuky výbav a príplatkových prvkov. K nám sa do testu dostala jeho základná motorizácia s označením A 180 hatchback.

Mercedes Benz GLC 300 de 4MATIC - Dáma

Dáma. Paradoxné pomenovanie pre SUV s dĺžkou 4.716 mm, ale Mercedesu to prináleží. Dáma vedomá si svojich kvalít, dáma, ktorá má svoju úroveň, kvality aj cenu. 

BMW M2 - Ste pripravení?

Ťažké, veľké, škaredé, nudné a... tupé. Vypočul som si toho na adresu najmenšieho plnokrvného bavorského kupé veľa. Ja si ale po prvých desiatkach kilometrov za jeho volantom myslím, že BMW M2 je nielen najlepšie eMko z aktuálnej ponuky, ale v tejto cenovej kategórii nemá relevantnú konkurenciu.

Honda Civic Type R (FL5) – Soľ a cukor

A je to tu... Dlho očakávané auto, nová Honda Civic Type R prichádza ako posledný mohykán s výlučne spaľovacím motorom svojho druhu. Vraj nám sem do Európy z Hondy už nič také nepošlú.