Volkswagen Touareg Edition 20 - Tretia generácia vo výročnej edícii

Písal sa rok 2002, kedy sa začala prvá invázia tuarégov. Rodiskom ich doterajších troch generácií sa stalo naše malebné Slovensko. 

Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC SUV – Prvá jazda

Prvé stovky kilometrov za volantom najväčšieho elektrického SUV značky Mercedes-Benz nás presvedčili o tom, že elektrický pohon je aj v modeloch SUV podstatným prvkom zvyšujúcim úroveň pohodlia.

Mercedes-Benz C 400 e 4MATIC – Hybrid dotiahnutý k dokonalosti

Označenie štyristo (e) v názve znamená systémový výkon 280 kW (381 koní) a 650 Nm, zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 5,4 sekundy a kombinovanú spotrebu podľa normy WLTP 0,6 litra / 18,5 kWh na 100 km. Aká bola naša osobná skúsenosť?

Škoda Fabia Monte Carlo a Škoda Kodiaq RS – To najlepšie od Škody (časť prvá)

Nie, neopomenul som existenciu modelov Octavia a Superb a uvedomujem si, že podobne kraľuje vo svojej triede aj elektrický model Enyaq. 

Volkswagen T-Roc R

Písmeno R zaväzuje. T-Roc je praktický mestský crossover, čoho dôkazom je aj to, že ho stretnete  kedykoľvek a kdekoľvek. T-Roc R je už trošičku iný, je to nástroj pre naše/vaše príbehy. Rozdelenie úloh je jasné. Ak ste videli film Real Steel, tak si predstavte, že T-Roc R je Atom a Vy ste ten malý chlapec, čo ho riadi. Ak ste film nevideli, je naozaj výborný, odporúčam. A prečo Atom? Lebo Zeus je predsa niekto iný...  

Nový Mercedes-Benz GLC – Prvý test

Druhá generácia GLC je väčšia, priestrannejšia*, komfortnejšia a plne elektrifikovaná. Na prvej dynamickej prezentácii sme zisťovali, či je pravdivé tvrdenie automobilky o najdynamickejšom SUV v rodine Mercedes-Benz.

Volkswagen Golf R Variant

Univerzálna raketa, chameleón, či len tak obyčajne povedané... rodinný kombík. Aj takto by sa dal pomenovať historicky najvýkonnejší Golf R Variant. V tejto generácii sa pod kapotou solídne ukrýva 320 koní  a 420 Nm krútiaceho momentu, nechýba pohon všetkých kolies a nový jazdný režim DRIFT.

Volkswagen Multivan – Teória autobusu

Nový Multivan je pre Volkswagen úžitkové vozidlá revolúciou a po takmer dvoch desiatkach rokov od uvedenia generácie T5 prináša nový koncept, ktorý má s priamym predchodcom spoločné len meno.

Mercedes EQB 350 4MATIC – Tichý spoločník

Je funkčná elektro mobilita osvietenstvom v doprave? Bude tento evolučný stupienok aj niečím ako revolúcia? Ak áno, bude dostatočne aplikovateľná v každom kúte civilizovaného sveta? Odpoveď,  či je elektrina ten správny alternatívny krok nám ukáže až čas.  

CUPRA Formentor – V hlavnej úlohe Danny

Nad Formentorom sa týči veľký oblak ošiaľu, ktorý pramení nielen vo vizuálnej inakosti samotnej existencie tohto druhu, ale aj vo veľmi atraktívnych parametroch hlavne tej slávnej benzínovej dvojičky, volajme ju Arnold.