Miro Vilím

18.12.2023

MINI

Limitovaná edícia prvého elektrického kabrioletu sa dostala aj na Slovensko a vy si môžete urobiť radosť už na Vianoce. Veď ako sa vraví, nikdy nie je zlé počasie na kabriolet, len sa musíte vhodne obliecť.


S limitovanými edíciami na slovenskom automobilovom trhu je to niekedy komplikované, niektoré autá sa k nám oficiálnou cestou ani nedostanú. Keď sme vo februári tohto roka predstavovali elektrické MINI s plátennou strechou, netušili sme, že bratislavskému predajcovi MINI sa podarí husársky kúsok a z celkového počtu 999 kusov limitovanej edície si zabezpečí hneď dva exempláre pre slovenských zákazníkov.

Môžete si dokonca vybrať farbu, Auto Palace Bratislava má v ponuke obidve dostupné verzie: čiernu Enigmatic Black a striebornú White Silver. Jedinečné farebné vyhotovenie dopĺňajú detaily v bronzovej farbe. Špecifické pre otvorené MINI sú aj sedemnásťpalcové kolesá vyrobené z recyklovaného hliníka. Športové sedadlá sú čalúnené kožou, ponúkajú vyhrievanie a nastaviteľnú dĺžku sedáka.   

Plne elektricky poháňanú a teda mimoriadne tichú textilnú strechu v štýle MINI Yours s typickým vzorom Union Jack možno otvárať, zatvárať, alebo nastaviť ako posuvnú strechu až do rýchlosti 30 km/h.

MINI Cooper SE Convertible má pod prednou kapotou elektromotor s výkonom 135 kW (184 k) a silou 270 Nm poháňajúci predné kolesá. Vďaka slušnému výkonu zrýchli model MINI Cooper SE Cabrio z pokoja na 100 km/h za 7,3 sekundy, maximálna rýchlosť je 150 km/h.

MINI Cooper SE Cabrio v Bratislave

Batéria s kapacitou 32,6 kWh má pri udávanej priemernej spotrebe 17,2 kWh/100 km umožňovať dojazd 201 kilometrov.

MINI Cooper SE Cabrio v Bratislave

Obe farebné vyhotovenia si môžu záujemcovia a priaznivci štýlovej značky MINI pozrieť a kúpiť u bratislavského predajcu MINI v Auto Palace za akciovú cenu 46.990,- EUR. Strieborný exemplár nájdete na tomto odkaze, ten čierny TU.

MINI Cooper SE Cabrio v Bratislave

Auto Palace tento rok oslavuje 10 rokov pôsobenia na trhu a práve možnosť uviesť hneď 2 vozidlá zo série v Európe limitovanej na 999 kusov predstavuje ocenenie vysokej kvality služieb, ktoré spoločnosť od svojho vzniku poskytuje zákazníkom.

MINI Cooper SE Cabrio v Bratislave

Modelom MINI Cooper SE Cabrio demonštruje automobilka MINI svoju flexibilitu, keď malosériovú výrobu spustila necelých 8 mesiacov od prvého nápadu na elektrické kabrio. MINI Cooper SE Cabrio sa bude spolu s konvenčne poháňaným MINI Cabrio vyrábať v Holandsku.

Autor: Miro Vilím, Foto: MINI, BMW Slovensko

 


Podobné články

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC

Mercedes predstavil v rámci podujatia IAA Mobility 2021 niekoľko zásadných noviniek. Popri novom EQE a prvom elektrickom Maybachu je to aj úplne prvé elektrické AMG.

Mercedes EQA 250

Model EQA predstavuje vstupnú bránu do sveta elektrických modelov značky Mercedes-EQ a jej základná verzia EQA 250 nám robila spoločnosť v týždňovom teste, nielen na slovenských cestách. 

Audi S1 Hoonitron

Vianoce sa blížia a Audi pre svoju novú mediálnu hviezdu pripravilo nádherný darček.

BMW iX M60

Automobilka BMW dnes oficiálne predstavuje svoju technologickú vlajkovú loď, tretiu a zatiaľ najvýkonnejšiu verziu plne elektrického modelu iX.

Mercedes EQB 350 4MATIC

EQB od značky Mercedes-EQ je ďalším plne elektrickým modelom zo Stuttgartu a zároveň druhým modelom, ktorý automobilka označuje prívlastkom kompaktný.

Audi e-tron S Sportback

Prvým sériovo vyrábaným a v Európe predávaným elektromobilom s tromi motormi je Audi e-tron S. Verzia Sportback nám robila spoločnosť v týždňovom teste a prekvapila vo viacerých ohľadoch.

Mercedes EQS SUV – Najvyššia trieda elektrického SUV

Nové SUV od značky Mercedes-EQ je po liftbacku EQS a limuzíne EQE tretím modelom postaveným na modulárnej elektrickej platforme pre luxusné vozidlá a prvým luxusným elektrickým SUV, ktoré ponúka miesto pre sedem cestujúcich.

BMW iX M60 – Prvá jazda

Základné dáta z technickej špecifikácie sú skutočne pôsobivé. Systémový výkon dosahuje hodnotu 455 kW (619 koní), maximálna hodnota krútiaceho momentu je až 1.100 Nm, zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá len 3,8 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaných 250 km/h.

Mercedes EQE SUV – Elektrické GLE

Nové EQE SUV je viacúčelovým variantom limuzíny EQE a zároveň je už štvrtým modelom značky Mercedes-EQ postaveným na novej elektrickej platforme pre luxusné vozidlá. Aj model EQE SUV sa vyznačuje uhladeným dizajnom, charakteristickým pre luxusné elektrické vozidlá Mercedes-EQ.

MINI John Cooper Works E – Prvé elektrické MINI JCW

Prednedávnom sme priniesli potešujúcu informáciu pre milovníkov ostrých hatchbackov, MINI si aj vo svojej aktuálnej generácii ponechá dvojlitrový benzínový motor.