Ford Explorer a elektrická Cesta okolo sveta

Tento príbeh napíše sám život, slečna Lexie Alford a nový, plne elektrický Ford Explorer, ktorý má byť jedným z pilierov predajov európskeho Fordu.

Volkswagen ID. 2all Concept – Elektromobil pre každého

Máte výhrady voči elektromobilite? Volkswagen predstavuje elektrické auto, ktoré odstráni všetky pochybnosti o budúcnosti elektrického pohonu a má predpoklady stať sa rovnakým míľnikom automobilizmu ako bol Chrobák a prvá generácia Volkswagenu Golf.

BMW i7 xDrive60 – Najlepšia luxusná limuzína súčasnosti?

Môže elektrický pohon skutočne a bez akýchkoľvek výhrad nahradiť silné spaľovacie motory? Po prvej jazde s aktuálnou generáciou BMW radu 7 poznáme jednoznačnú odpoveď. 

Hyundai KONA Electric – Na elektrickej ceste

Automobilka Hyundai dnes oficiálne predstavila druhú generáciu modelu KONA. Základom pre vývoj celého modelového radu sa trochu netradične stala jej elektrická verzia. 

Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC SUV – Prvá jazda

Prvé stovky kilometrov za volantom najväčšieho elektrického SUV značky Mercedes-Benz nás presvedčili o tom, že elektrický pohon je aj v modeloch SUV podstatným prvkom zvyšujúcim úroveň pohodlia.

MINI Cooper SE Cabrio – Radosť z jazdy, bez strechy a bez emisií

Od konceptu po predstavenie sériovej podoby limitovanej edície uplynulo necelých 8 mesiacov.

BMW a elektromoblita v Amerike

Rok 2022 sme v podaní značky BMW vnímali predovšetkým ako oslavu 50. výročia BMW M GmbH. Bavorská automobilka v tento rok predstavila jedinečné benzínové modely tradičnej koncepcie so šesťvalcovými motormi bez akejkoľvek elektrifikácie, avšak posun do novej, elektrifikovanej éry bol aj pre modely M nevyhnutný.

Audi Q8 e-tron a Audi SQ8 e-tron

Audi dnes predstavuje facelift svojho doposiaľ najväčšieho elektrického SUV pod novým menom, s vylepšenou technikou a väčšou batériou. Audi Q8 e-tron a Audi SQ8 e-tron svojim označením dávajú nielen najavo svoje miesto na vrchole v hierarchii značky, ale predznamenávajú aj plne elektrickú budúcnosť automobilky a nahrádzajú doterajšie jemne nezaraditeľné e-tron a e-tron S. 

Mercedes EQE SUV – Elektrické GLE

Nové EQE SUV je viacúčelovým variantom limuzíny EQE a zároveň je už štvrtým modelom značky Mercedes-EQ postaveným na novej elektrickej platforme pre luxusné vozidlá. Aj model EQE SUV sa vyznačuje uhladeným dizajnom, charakteristickým pre luxusné elektrické vozidlá Mercedes-EQ.

BMW iX M60 – Prvá jazda

Základné dáta z technickej špecifikácie sú skutočne pôsobivé. Systémový výkon dosahuje hodnotu 455 kW (619 koní), maximálna hodnota krútiaceho momentu je až 1.100 Nm, zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá len 3,8 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaných 250 km/h.