Značka CUPRA v roku 2022 zvýšila predaj na Slovensku o 99 percent, kráľom je Formentor

Mnohým sa zdal nápad, postaviť v rámci automobilky SEAT novú samostatnú značku, odsúdený na neúspech. Opak je pravdou.

Mercedes-Benz v roku 2022 obhájil pozíciu najpredávanejšej prémiovej značky na Slovensku

Značka Mercedes-Benz obhájila na slovenskom trhu pozíciu najpredávanejších prémiových automobilov a medzi jej najúspešnejšími modelmi sú tie najdrahšie z portfólia automobilky.   

BMW M3 CS - Výkonnejšie, ľahšie a s prestrelenou cenovkou?

BMW M3 CS prináša už tradičný recept odľahčeného a výkonnejšieho modelu vo forme štvordverovej karosérie. Nie je však nový model iba marketingovým cvičením?  

Chevrolet eAWD Corvette E-Ray - Sedemdesiat

Presne 70 rokov po debute prvého Chevroletu Corvette na Motorame v New York City americká automobilka predstavuje prvú elektrifikovanú verziu Korvety, navyše s pohonom všetkých kolies. Nehanebný počin alebo vykročenie do novej éry?

Hyundai N na Slovensku - Nový rekord a výhľad do budúcnosti

Hyundai na Slovensku zaknihoval ďalší rekord a zároveň poodhalil dvere do budúcnosti. Úspech športových modelov značky začal na slovenskom trhu písať už pred viac ako piatimi rokmi model Hyundai i30 N. Kórejskej automobilke sa na prvý pokus podarilo vytvoriť nielen skutočne výnimočný hot-hatch, ale aj predajný trhák. Od uvedenia na trh je i30 N každý rok vo svojej kategórii tým najpredávanejším na slovenskom trhu.

Renault Megane R.S. Ultime - Posledné benzínové R.S.

Renault predstavuje limitovanú edíciu svojho najlepšieho ostrého kompaktu. Renault Megane R.S. Ultime je posledným z radu modelov, ktorých história sa začala písať v roku 2003. Po dvadsiatich rokoch končí divízia Renault Sport s výrobou hot-hatchov so spaľovacími motormi.  

Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE

Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE je najvýkonnejšou luxusnou limuzínou všetkých čias. Nielen v rámci značky, ale absolútne. Systémový výkon dosahuje maximum 590 kW (802 koní) a systémové maximum krútiaceho momentu je dychberúcich 1.430 Nm (!).

Honda Civic Type R 2023

Nová Honda Civic Type R ako posledný model japonskej automobilky s výlučne spaľovacím motorom na európskom trhu pozná svoju oficiálnu cenu. Očakávali sme, že to nebude lacné, ale aj tak je cenovka brutálna, rovnako ako výkony najlpšieho ostrého hatchbacku s pohonom predných kolies. 

Audi RS 6 Avant performance a RS 7 Sportback performance

Osemvalcové top modely Audi dostali vyšší výkon a novú techniku, ktorá ďalej zlepšuje ich jazdné vlastnosti. Performance verzie RS 6 a RS 7 nahradia doterajšie základné modely a objednávať ich môžete od 8.12.2022 za ceny začínajúce na sume 135.000,- EUR.

Audi RS 3 performance edition

Toto nie je Sparta! No napriek tomu je číslovka 300 pre Audi RS 3 performance edition veľmi dôležitá. Audi vyrobí presne 300 kusov tejto performance verzie, hoci zatiaľ nešpecifikovalo v akom pomere karosárskych verzií. Logika veci hovorí o tom, že bude záležať na konkrétnych objednávkach zákazníkov.