Porsche Macan S – Hothatch alebo SUV?

Automobilka Porsche predstavila modelový rad Macan už v roku 2013 a do predaja ho poslala začiatkom roka 2014. Tento rok teda oslávi prvá generácia druhého SUV v ponuke automobilky neuveriteľných 10 rokov. Čas na odchod do dôchodku?

Mercedes-Benz GLS 450 d 4MATIC - Trieda S do terénu

Vlajková loď športovo-úžitkových vozidiel od Mercedesu dostala v roku 2023 modelový update, ktorý ďalej upevnil jej pozíciu na vrchole ponuky štuttgartskej automobilky a nám sa do testu v závere minulého roka dostala najsilnejšia naftová motorizácia.

Audi RS 4 Avant a BMW M3 Touring – Profesor a chuligán

BMW uvedením prvého modelu Touring s označením M3 spôsobilo skutočný ošiaľ, ktorý sa prejavil v nečakane silnom dopyte zákazníkov. Podľa vyjadrenia šéfa BMW M GmbH, Franka van Meela, automobilka musela až trojnásobne navýšiť pôvodný plán výroby. Zrazu toľko nevadí výrazná predná maska...?

Volkswagen Amarok Style

... irónia a bulvár bokom, nadpis je myslený doslovne. Konečne máme v teste poriadne pracovné auto vhodné aj pre členov Slovenskej asociácie zlatokopov (pozn. autorky: a asi aj zlatokopiek). Však ste ani netušili, že takáto asociácia na Slovensku existuje?

CUPRA Formentor Tribe

CUPRA dala svetu Formentor a svet jej za to ďakuje. Pre mnohých to môže byť len ďalšie „celkom dobre“ vyzerajúce auto na cestách, ale pre mňa má Formentor svoj špecifický, výnimočný príbeh a určite nie som sama.

Audi RS 4 Avant Competition Plus – Čierna labuť

Teória čiernej labute je metaforou popisujúcou dôležité neočakávané udalosti, ktoré sa odchyľujú od bežne sa vyskytujúcich, majú nepredpokladané dôsledky a je náročné predvídať ich. Nový podvozok a ďalšie technické zmeny prekvapujúco transformovali nenápadné čierne kombi na jedno z najžiaducejších áut pre všetky príležitosti.

Mercedes EQS 580 SUV - Femme fatale

Zmysel elektromobility si primárne spájame s malými mestskými autami, ktorých dojazd bol určený do miest. A potom prišli veľké, silné a elektrické SUV-čka, ktorých dojazd sa dva krát vysmial tým malým mestským presúvadlám a v porovnaní s SUV tí drobci  vyzerajú ako by im tieklo mlieko po brade.

CUPRA Formentor VZ5 – Päťvalcová rozlúčka

Prvé informácie o päťvalcovom motore v modeli Formentor som zverejnil už v júni 2020. Mnohí vtedy pochybovali a tvrdili, že Audi si tento motor nechá výlučne pre seba.

Mercedes-Benz A 180 – Väčší luxus ako Sonderklasse

Najmenší Mercedes dostal minulý rok pár vizuálnych zmien, jemný technologický update a novú štruktúru ponuky výbav a príplatkových prvkov. K nám sa do testu dostala jeho základná motorizácia s označením A 180 hatchback.