Volkswagen Golf Variant - Také normálne kombi

Marketingové oddelenia automobiliek vám budú tvrdiť, že ideálnym rodinným autom je crossover alebo SUV. Vy však viete, že najlepším rodinným autom je kombi. A Volkswagen Golf Variant je jedným z nich.

Volvo XC60 T8 Recharge eAWD – Najvýkonnejšie Volvo so spaľovacím motorom

Volvo, ako prvá prémiová automobilka, už v roku 2019 avizovalo úplnú elektrifikáciu celého modelového portfólia.

Honda Civic e:HEV Sport – Samuraj bez brnenia

Písal sa rok 1972, kedy japonská automobilka predstavila automobil nižšej strednej triedy, prvý model Hondy Civic.

Volkswagen Touareg Edition 20 - Tretia generácia vo výročnej edícii

Písal sa rok 2002, kedy sa začala prvá invázia tuarégov. Rodiskom ich doterajších troch generácií sa stalo naše malebné Slovensko. 

Mercedes-Benz C 400 e 4MATIC – Hybrid dotiahnutý k dokonalosti

Označenie štyristo (e) v názve znamená systémový výkon 280 kW (381 koní) a 650 Nm, zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 5,4 sekundy a kombinovanú spotrebu podľa normy WLTP 0,6 litra / 18,5 kWh na 100 km. Aká bola naša osobná skúsenosť?

Škoda Fabia Monte Carlo a Škoda Kodiaq RS – To najlepšie od Škody (časť prvá)

Nie, neopomenul som existenciu modelov Octavia a Superb a uvedomujem si, že podobne kraľuje vo svojej triede aj elektrický model Enyaq. 

Volkswagen T-Roc R

Písmeno R zaväzuje. T-Roc je praktický mestský crossover, čoho dôkazom je aj to, že ho stretnete  kedykoľvek a kdekoľvek. T-Roc R je už trošičku iný, je to nástroj pre naše/vaše príbehy. Rozdelenie úloh je jasné. Ak ste videli film Real Steel, tak si predstavte, že T-Roc R je Atom a Vy ste ten malý chlapec, čo ho riadi. Ak ste film nevideli, je naozaj výborný, odporúčam. A prečo Atom? Lebo Zeus je predsa niekto iný...  

Nový Mercedes-Benz GLC – Prvý test

Druhá generácia GLC je väčšia, priestrannejšia*, komfortnejšia a plne elektrifikovaná. Na prvej dynamickej prezentácii sme zisťovali, či je pravdivé tvrdenie automobilky o najdynamickejšom SUV v rodine Mercedes-Benz.

Volkswagen Golf R Variant

Univerzálna raketa, chameleón, či len tak obyčajne povedané... rodinný kombík. Aj takto by sa dal pomenovať historicky najvýkonnejší Golf R Variant. V tejto generácii sa pod kapotou solídne ukrýva 320 koní  a 420 Nm krútiaceho momentu, nechýba pohon všetkých kolies a nový jazdný režim DRIFT.

Volkswagen Multivan – Teória autobusu

Nový Multivan je pre Volkswagen úžitkové vozidlá revolúciou a po takmer dvoch desiatkach rokov od uvedenia generácie T5 prináša nový koncept, ktorý má s priamym predchodcom spoločné len meno.