Mercedes Benz GLC 300 de 4MATIC - Dáma

Dáma. Paradoxné pomenovanie pre SUV s dĺžkou 4.716 mm, ale Mercedesu to prináleží. Dáma vedomá si svojich kvalít, dáma, ktorá má svoju úroveň, kvality aj cenu. 

BMW M3 Competition M xDrive Touring – Okamžitý záujem

Tak sme sa dočkali. Automobilka BMW po dlhých 36 rokoch od uvedenia prvého modelu BMW M3 (E30) v rámci osláv 50. výročia divízie M GmbH v lete roku 2022 predstavila prvý Touring s označením M3. Necelý rok od jeho premiéry sme mali krátku príležitosť na prvé zoznámenie.

BMW M2 - Ste pripravení?

Ťažké, veľké, škaredé, nudné a... tupé. Vypočul som si toho na adresu najmenšieho plnokrvného bavorského kupé veľa. Ja si ale po prvých desiatkach kilometrov za jeho volantom myslím, že BMW M2 je nielen najlepšie eMko z aktuálnej ponuky, ale v tejto cenovej kategórii nemá relevantnú konkurenciu.

Honda Civic Type R (FL5) – Soľ a cukor

A je to tu... Dlho očakávané auto, nová Honda Civic Type R prichádza ako posledný mohykán s výlučne spaľovacím motorom svojho druhu. Vraj nám sem do Európy z Hondy už nič také nepošlú.

Volkswagen Golf GTI – Originál lepší ako Clubsport?

V roku 1976 sa narodila legenda s označením GTI a na ceste k jej 50. výročiu sme mali možnosť zažiť v domácich podmienkach Volkswagen Golf GTI s manuálnou prevodovkou.

BMW XM - Brutalosaurus Maximus vol. 2

Mníchovská automobilka zdanlivo testuje reakcie publika čoraz kontroverznejšími dizajnovými kreáciami. Po prvej živej skúsenosti a niekoľkých desiatkach kilometrov už vieme, že model XM je úplne presným obrazom dnešnej digitálnej spoločnosti. Je to však dobre?  

BMW iX1 xDrive30e – Vrchol ponuky tretej generácie X1

Nebudeme vás presviedčať, že najbližšia budúcnosť európskeho automobilizmu je výlučne elektrická. A nerobí to ani BMW. Zatiaľ má v ponuke všetky druhy pohonov a modelový rad X1 je skvelým príkladom správne zvolenej stratégie.

BMW Z4 M40i – Roadster klasického strihu

Hovorí sa, že nikdy nie je zlé počasie na auto s otvorenou strechou, len sa treba poriadne obliecť. Mal som možnosť preveriť túto legendu na vlastnej koži. Práve v jediný deň nášho jednodňového testu pršalo. Vlastne nepršalo..., lialo ako z hasičského auta pri hasení požiaru.

Volvo XC40 - Feminista? Feminista!

V poslednom čase sa mi zdá, že autá ožívajú a nie je to len fikcia z kinosál. Niekedy sa stáva, že auto si vyberá svojho majiteľa a jeho príbeh začne písať sám veľký Život.

Volkswagen Golf Variant - Také normálne kombi

Marketingové oddelenia automobiliek vám budú tvrdiť, že ideálnym rodinným autom je crossover alebo SUV. Vy však viete, že najlepším rodinným autom je kombi. A Volkswagen Golf Variant je jedným z nich.