Mercedes EQS 580 SUV - Femme fatale

Zmysel elektromobility si primárne spájame s malými mestskými autami, ktorých dojazd bol určený do miest. A potom prišli veľké, silné a elektrické SUV-čka, ktorých dojazd sa dva krát vysmial tým malým mestským presúvadlám a v porovnaní s SUV tí drobci  vyzerajú ako by im tieklo mlieko po brade.

CUPRA Formentor VZ5 – Päťvalcová rozlúčka

Prvé informácie o päťvalcovom motore v modeli Formentor som zverejnil už v júni 2020. Mnohí vtedy pochybovali a tvrdili, že Audi si tento motor nechá výlučne pre seba.

Mercedes-Benz A 180 – Väčší luxus ako Sonderklasse

Najmenší Mercedes dostal minulý rok pár vizuálnych zmien, jemný technologický update a novú štruktúru ponuky výbav a príplatkových prvkov. K nám sa do testu dostala jeho základná motorizácia s označením A 180 hatchback.

Mercedes Benz GLC 300 de 4MATIC - Dáma

Dáma. Paradoxné pomenovanie pre SUV s dĺžkou 4.716 mm, ale Mercedesu to prináleží. Dáma vedomá si svojich kvalít, dáma, ktorá má svoju úroveň, kvality aj cenu. 

BMW M3 Competition M xDrive Touring – Okamžitý záujem

Tak sme sa dočkali. Automobilka BMW po dlhých 36 rokoch od uvedenia prvého modelu BMW M3 (E30) v rámci osláv 50. výročia divízie M GmbH v lete roku 2022 predstavila prvý Touring s označením M3. Necelý rok od jeho premiéry sme mali krátku príležitosť na prvé zoznámenie.

BMW M2 - Ste pripravení?

Ťažké, veľké, škaredé, nudné a... tupé. Vypočul som si toho na adresu najmenšieho plnokrvného bavorského kupé veľa. Ja si ale po prvých desiatkach kilometrov za jeho volantom myslím, že BMW M2 je nielen najlepšie eMko z aktuálnej ponuky, ale v tejto cenovej kategórii nemá relevantnú konkurenciu.

Honda Civic Type R (FL5) – Soľ a cukor

A je to tu... Dlho očakávané auto, nová Honda Civic Type R prichádza ako posledný mohykán s výlučne spaľovacím motorom svojho druhu. Vraj nám sem do Európy z Hondy už nič také nepošlú.

Volkswagen Golf GTI – Originál lepší ako Clubsport?

V roku 1976 sa narodila legenda s označením GTI a na ceste k jej 50. výročiu sme mali možnosť zažiť v domácich podmienkach Volkswagen Golf GTI s manuálnou prevodovkou.

BMW XM - Brutalosaurus Maximus vol. 2

Mníchovská automobilka zdanlivo testuje reakcie publika čoraz kontroverznejšími dizajnovými kreáciami. Po prvej živej skúsenosti a niekoľkých desiatkach kilometrov už vieme, že model XM je úplne presným obrazom dnešnej digitálnej spoločnosti. Je to však dobre?  

BMW iX1 xDrive30e – Vrchol ponuky tretej generácie X1

Nebudeme vás presviedčať, že najbližšia budúcnosť európskeho automobilizmu je výlučne elektrická. A nerobí to ani BMW. Zatiaľ má v ponuke všetky druhy pohonov a modelový rad X1 je skvelým príkladom správne zvolenej stratégie.