BMW M2 - Nová generácia

Druhá generácia BMW M2 predstavuje vstup do sveta najsilnejšieho písmena M a je zároveň posledným novým produktom BMW M GmbH s výlučne spaľovacím motorom bez akejkoľvek podpory elektriny.

BMW XM - Brutalosaurus Maximus

BMW XM je prvým plnokrvným modelom od BMW M GmbH s elekrifikovaným pohonom. Model XM je nielen ďalším kúskom v rámci tohtoročných osláv 50. výročia divízie M, ale po BMW M1 prvým samostatným modelom divízie. Bežnú verziu BMW nebude ponúkať, len výkonnú a výkonnejšiu.

Mercedes-AMG C 63 S E Performance ako hybrid

Nový Mercedes-AMG C 63 S E Performance síce prišiel o legendárny osemvalcový motor, ale ohromí výkonom podstatne prekonávajúcim predchodcu. Systémový výkon hybridného pohonného ústrojenstva predstavuje takmer neuveriteľných 500 kW (680 koní) a 1.020 Nm. To všetko v sedane (a kombi) strednej triedy!

Ford Mustang – Nová generácia

Siedma generácia ikony športových vozidiel z Ameriky zdieľa legendárne meno Mustang s elektrickým crossoverom a v najnovšej generácii dostala digitálny prístrojový panel. To podstatné však zostáva, aj nový Mustang má pod kapotou benzínový osemvalecmanuálnu prevodovku.

Volkswagen Golf R 20 Years a Nordschleife

Volkswagen Golf R vo výročnej edícii oslavujúcej 20 rokov divízie Volkswagen R GmbH, s Benjaminom Leuchterom za volantom, je najrýchlejším modelom R na legendárnej Nordschleife. Vďaka výkonu zvýšenému o 10 kW (13 koní) a balíku R-Performance, ktorý je súčasťou sériovej výbavy, zlepšil čas štandardného Golfu R o dobré 4 sekundy.   

Porsche Fans Family Day 2022 - Pozvánka

Porsche sa po vynútenej dvojročnej prestávke vracia s podujatím Porsche Fans Family Day. V sobotu dňa 10.9.2022 od 10:00 hod. sa na Bratislavskom hrade uskutoční už 5. stretnutie majiteľov a fanúšikov značky Porsche.     

Porsche 911 GT3 RS (model 992)

Zrejme neexistuje hranica, ktorú Porsche pri vývoji svojich RennSport modelov nevie prekonať. Výkon atmosférického plochého šesťvalca s objemom 4,0 litrov sa medzigeneračne posunul o veľmi symbolických 5 koní (3 kW), ale aktívna aerodynamika a nový koncept chladenia posunuli model 992 GT3 RS na úplne novú úroveň.

Honda Civic Type R

Vo všeobecnosti sú autá, ktorých premiéru prežívame viac, iných o čosi menej. A potom je tu kategória iných „alegorických vozov“, ktoré s napätím očakávame a doslova stalkujeme, či náhodou nenatrafíme na „prísne tajnú informáciu, alebo náhodne odhalenú fotografiu“

Mercedes-Benz GLC

Nová trieda GLC je samotnou automobilkou označovaná ako najdynamickejšie SUV v rodine Mercedes-Benz. Obchodne mimoriadne úspešný model prichádza ako nová generácia so zásadnými zmenami, tou najpodstatnejšou sú výlučne elektrifikované štvorvalcové pohonné jednotky.

Mercedes-AMG ONE

Mercedes-AMG Project ONE sa predstavil už v roku 2017 ako štúdia prinášajúca technológiu pohonu Formuly 1 do hyperauta určeného na cesty. Dnes automobilka predstavuje produkčnú podobu modelu ONE.