Autá pre radosť - Hyundai i20 N Performance

Hľadáte auto pre radosť, ktoré dokáže plniť aj každodenné prepravné úlohy? A ideálne s manuálnou prevodovkou a akceptovateľnou cenovkou? Máme pre vás niekoľko tipov, aby ste mohli prijať dobré rozhodnutie. Začíname s modelom Hyundai i20 N

AMG Road Trip Slovenia 2023

Slávna minulosť, vzrušujúca prítomnosť, ale aj nespochybniteľné smerovanie k elektrickej budúcnosti, to všetko charakterizuje značku Mercedes-AMG. V rámci trojdňového road tripu sme mali možnosť nazbierať zážitky so štyrmi modelmi AMG.

BMW 128ti vs. Volkswagen Golf GTI Clubsport – FWD Hot Hatch test

Niektoré spomienky zostávajú v pamäti veľmi dlho a stačí malý impulz, aby sa intenzívne vrátili do prítomnosti. Pre mňa bola tým impulzom správa od Maja, ktorý nevinne nadhodil, že na náš jednodňový výlet na Kalte Kuchl príde aj jeho kamarát na BMW 128ti.

Volkswagen Polo GT/GTI – Príbeh malého športovca

Príbeh ostrého modelu Polo sa začal písať už v roku 1979, legendárne označenie GTI však Polo získalo až v roku 1998.

Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II – Zlatá éra DTM

Nebojíš sa? Moja okamžitá odpoveď znela „Ale áno, samozrejme...“ a tak zostalo pri pôvodnej dohode, jazdné dojmy budú tentoraz zo sedadla spolujazdca.

Mercedes-Benz 600 (W 100) - Veľký Mercedes

Veľké limuzíny značky Mercedes sú akosi samozrejme považované za tie najlepšie na svete. Základom pre toto presvedčenie sa stal už v roku 1963 „Veľký“ Mercedes, ktorý tento rok oslavuje svoje okrúhle výročie.

BMW M3 Competition Touring M xDrive

Dočkali sme sa! Rok 2022 bol rokom veľkých výročí a jedným z nich bolo 50. výročie M GmbH, športovej divízie BMW. Bavorská automobilka potešila predstavením hneď niekoľkých noviniek nielen seba, ale predovšetkým svojich fanúšikov a zákazníkov.  

Audi Sport - R8 GT, TT RS, RS 3 a RS Q3

Audi Sport GmbH predstavilo v roku 2022 niekoľko špeciálnych edícií svojich najvýkonnejších modelov. A hoci je to na prvý pohľad dôvod k jazdeckej radosti, každá z nich so sebou prináša trpkú príchuť. 

Volkswagen Touareg - 20 rokov s nami

Prvá generácia modelu Touareg uvedená v roku 2002 predstavovala vstup automobilky do úplne nového segmentu prémiových SUV. Podvozková platforma bola vyvíjaná v spolupráci s vtedy ešte samostatnou značkou Porsche a v predĺženej verzii poslúžila ako základ aj pre prvú generáciu Audi Q7.