MINI Aceman – Nové elektrické eso?

MINI oslavuje premiéru prvého crossoveru v segmente prémiových malých vozidiel. Nové MINI Aceman kombinuje kompaktné vonkajšie rozmery s čo najväčším priestorom pre cestujúcich a plne elektrickým pohonom.

Nový Mercedes-Benz G 580 s technológiou EQ – V teréne ešte lepší ako klasika

Dlho očakávaný plne elektrický model Triedy G sa dnes oficiálne predstavil na dvoch kontinentoch. Prináša nielen nový elektrický pohon, ale ešte lepšie predpoklady pre jazdu v teréne.

Volkswagen ID.3 GTX a ID.7 GTX Tourer

Označenie GTX pre elektrické automobily od Volkswagenu je receptom na úspech, aktuálne každý piaty model ID.4 a ID.5 nesie názov GTX. Jedna z dvoch noviniek však porušuje kánon a práve vďaka tomu sa nám javí ako najpríťažlivejší model.

Rolls-Royce Spectre v Bratislave

„Elektrické auto je perfektne nehlučné a čisté. Nie je z neho cítiť žiadny zápach ani vibrácie a takéto autá by mohli byť veľmi užitočnými, keď bude možné zriadiť pevné nabíjacie stanice.“

Volkswagen ID.3 Pro S Performance

Prvý sériový elektromobil od Volkswagenu mal reálny dojazd približne 150 km na jedno nabitie a ako vôbec prvý elektromobil v našom redakčnom teste umožňoval výlet na neďaleký „bratislavský“ kopec a snáď až dva ostré výjazdy.

Volkswagen ID.7 Tourer – Prvý elektrický Variant

Reklamný slogan svojho času tvrdil, že „pekné kombíky sa volajú Avant“, my len dodávame, že tie praktické od Volkswagenu sme vždy našli pod označením Variant.

CUPRA Born VZ – Najvýkonnejší elektrický model značky má pohon zadných kolies

V roku 2021 sa model Born stal vôbec prvým elektrickým modelom mladej španielskej značky a minulý rok sa mu v predajoch mimoriadne darilo. 

Porsche Macan – Druhá generácia

Desať rokov po svojom uvedení na trh sa Macan predstavuje v druhej generácii, tentoraz už v plne elektrickej podobe. Ako prvý model značky Porsche je postavený na novej prémiovej elektrickej platforme (PPE) a predstavuje úplne novú kategóriu elektrického SUV.

MINI Cabrio Electric - Limitka pod vianočný stromček

Limitovaná edícia prvého elektrického kabrioletu sa dostala aj na Slovensko a vy si môžete urobiť radosť už na Vianoce. Veď ako sa vraví, nikdy nie je zlé počasie na kabriolet, len sa musíte vhodne obliecť.

Hyundai IONIQ 5 N – Slovenská cena

Poznáme slovenskú cenu. Neprekvapila, náš predpoklad dvojnásobku ceny modelu i30 N sa naplnil. Základná cena na slovenskom trhu začína po zohľadnení bonusu (1.500,- EUR) na sume 76.490,- EUR. Len pre pripomenutie, model Hyundai i30 N v karosárskej verzii hatchback a s automatickou prevodovkou má cenníkovú cenu 36.390,- EUR.